Copy of 20230120 09534820. januára 2023 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese slovenských povestí – Šaliansky Maťko J.C.Hronského. Aj naša škola mala v súťaži zastúpenie. Zúčastnili sa jej víťazky jednotlivých kategórií školského kola, ktoré prebehlo na našej škole 15. decembra 2022 - Zoe Drbúlová z 3.A, Ema Štefániková zo 4.A a Sofia Gabajová zo 6.A. Konkurencia v okresnom kole bola veľká, no naše dievčatá sa v nej nestratili.
Zoe Drbúlová si vyslúžila od publika za svoj prednes veľký potlesk a pochvalu od poroty.
Sofia Gabajová okrem potlesku a pochvaly získala vo svojej kategórii krásne 2. miesto.
Ema Štefániková vo svojej kategórii porazila všetky svoje protivníčky a umiestnila sa na 1. mieste. Jej suverénny prejav očaril všetkých poslucháčov. Práve Emka bude našu školu reprezentovať na krajskom kole súťaže v prednese slovenských povestí - Šaliansky Maťko J.C.Hronského. Všetci jej držíme palce a želáme skvelé umiestnenie!