deviataci za katedrou 2023 malyRadosti aj starosti učiteľského povolania si vyskúšali na vlastnej koži naši deviataci. Predprázdninová streda sa niesla v duchu aktivity Deviataci za katedrou. Pravdupovediac, neboli len za ňou, ale našli by ste ich všade: učiacich v triedach, dozorujúcich na chodbách, pri opravovaní písomiek… Predchádzala tomu svedomitá príprava s pridelenými vyučujúcimi. A naozaj niektorí príjemne prekvapili svojou kreativitou, pružnosťou, vzťahom k deťom a technickými zručnosťami. A na záver pár postrehov priamo od našich “mladučkých kolegov”:
"… v živote by som neučil…"
"… ja by som im jednu takú švicol všetkým…"
"… ja som už taký unavený, ja už nemám ani hlas po piatej hodine rečnenia…"
"… prišla som domov a spala som tri hodiny…"

"...Ja by som učil, ale museli by späť zaviesť telesné tresty..."
"… Keby si takto odpisoval u Z., vyrazí s tebou mreže… "      foto

valentnValentín je už za nami...❤❤❤

Vaše pozdravy vďaka našim šarmantným deviatačkám našli svojich adresátov, rozjasnili tvár, vyčarovali úsmev, pohladili dušu, dodali odvahu... jednoducho spríjemnili deň.

O rok 14.februára tu bude VALENTÍNSKA POŠTA opäť.

Vy však nečakajte celý rok, aby ste niekoho potešili. Niekto múdry totiž povedal, že v starostlivosti o šťastie druhých nachádzame to vlastné...

dobry bazarV decembri na našej škole prebieha už tradične DOBRÝ BAZÁR. Tento rok členovia Žiackej školskej rady v telocvični po siedmykrát predávali za symbolické ceny rôzne veci - hračky, spoločenské hry, knihy, bižutériu, dekoračné predmety....

Podarilo sa nám vyzbierať 1033,60 Eur.

Celá suma putovala ako prejav spolupatričnosti, ľudskosti a "dobronošstva" ťažko skúšaným ľuďom, ktorí žijú medzi nami. Obrovské poďakovanie patrí rodičom, žiakom, zamestnancom školy, skrátka všetkým, ktorí náš Dobrý bazár akýmkoľvek spôsobom podporili.

ĎAKUJEME! foto

Valentin14. februára sa oslavuje Valentín. Posielame si valentínky, obdarúvame sa kvetmi, sladkosťami či inými drobnosťami.

Svätý Valentín bol kňaz a žil za vlády rímskeho cisára Claudia II.  Tento panovník rád a často viedol vojny. Ženatých mužov nepovažoval za dobrých bojovníkov. Preto v celom Ríme zakázal všetky zásnuby a sobáše. Valentín aj napriek cisárovmu zákazu tajne sobášil zamilované páry. Keď to cisár Claudius zistil, uväznil Valentína a odsúdil ho na trest smrti. Poprava sa konala 14. februára.

Či už sú tieto legendy pravdivé alebo nie, Valentín sa stal patrónom zamilovaných a tento sviatok sa stal obľúbený nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Tento rok bola aj na našej škole VALENTÍNSKA POŠTA. Navzájom sme si poslali pozdravy, potešili sa milými slovami, úprimnou pochvalou...

ZA VŠETKY VALENTÍNKY ĎAKUJEME!

IMG 0001Každý, kto chcel potešiť svojho spolužiaka, kamaráta, učiteľa nejakou peknou valentínkou, využil túto možnosť. Presne v Deň svätého Valentína 14.2.2020 bol tento milý, väčšinou červený odkaz doručený tomu správnemu adresátovi ... Ďakujeme Valentínky - poštárky! :)

IMG 0013 2IMG 0010IMG 0012IMG 0014IMG 0008