dsjDeti v súčasnej dobe trpia nedostatkom pohybu – absencia školskej telesnej výchovy, prerušenie športových krúžkov, ... a i. V období už tretej vlny nie je možné opätovné zmierenie sa s týmto stavom, ale jednoznačne zotrvať v hľadaní možností ako deti viesť k pohybu. Vďaka podpore projektu Zdravie a bezpečnosť v školách 2021 MINEDU Vám ponúkame jednu z nich:

PROPOZÍCIE

22743 SPP nadacia logo 01 167x29Vďaka grantovému programu Športuj aj Ty 2021 Nadácie SPP sa nám čiastočne podarilo vytvoriť okresnú "základňu" novej kolektívnej športovej hry KINBALL, ktorá hľadá svoje miesto v mimoškolskej záujmovej činnosti. Jedná sa o podporu športových tímov pozostávajúcich z aj menej (i zmiešaných – "chlapec - dievča") telesne zdatných detí. Výsledkom je iniciatívne, vášnivé, angažujúce sa dieťa športujúce v kolektíve. Ďakujeme!

Moderné vzdelávanie

Vzdelávame pre život

nadacia pre deti SlovenskaVďaka úspešnému projektu Dôvera 2018 JAR_6. ročník poskytla Nadácia pre deti Slovenska finančné prostriedky v hodnote 1000 € pre svoje atleticky nadané deti - rekreačné zariadenie určené na športové sústredenie v hotely . Krátkodobý tréningový program vo vysokohorskom prostredí spojený s regeneráciou, ubytovaním a stravovaním zaručilo kvalitnú prípravu detských športovcov.

nadacia volkswagen

Nadácia Volkswagen Slovakia v rámci programu „Zelená dobrovoľníkom 2018“ podporila Základnú školu na Ulici Eliáša Lániho v Bytči sumou 500€ určenou na rekonštrukciu exteriérových vstupných priestorov školy. Za aktívnej pomoci učiteľov a rodičov došlo k reštaurovaniu historického nápisu školy a oprave odlupujúcej sa  krycej vrstvy betónu nosného balkóna nad vchodom.  Súčasťou prác bol náter zábradlia balkóna a umiestnenie samozavlažovacích hrantíkov s vysadeným brečtanom popínavým, ktorý symbolizuje družnosť, priateľstvo a návrat do histórie tejto školy.