IMG 20230127 125332 1 kópiaTradične sa aj tento rok uskutočnila na našej škole recitačná súťaž, pomenovaná po jednom z najväčších slovenských spisovateľov P. O. Hviezdoslavovi – Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnili sa ho tí najlepší recitátori z druhého stupňa, ktorí boli  rozdelení do dvoch kategórií podľa veku. V každej kategórii súťažili žiaci osobitne v prednese poézie a v prednese prózy. Vďaka rôznorodým umeleckým prednesom sme sa opäť ocitli vo svete fantázie, ktorý bol plný predstáv, emócií a zimomriavok. Recitátori svojimi vyrovnanými výkonmi vytvorili v triede čarovnú atmosféru a porota mala naozaj ťažké rozhodovanie.

Napokon však rozhodla nasledovne:
II.kategória:
Poézia: 1.miesto: Elka Voloníková (6.A), 2.miesto: Alžbetka Hlavoňová (6.A), 3.miesto: Sarah Mináriková (6.B)
Próza: 1.miesto Kristínka Caránková (6.B), 2.miesto Sofinka Gabajová (6.A), 3.miesto Vanesska Harmečková (6.A)

III.kategória:
Poézia: 1.miesto: Terezka Sedliaková (8.B), 2.miesto: Sofinka Šutaríková (7.B), 3.miesto: Dominika Gašparíková (9.A)
Próza: 1.miesto: Katka Ďurajková (8.A), 2.miesto: Šimonko Holáčik (7.B), 3.miesto: Klárka Šelmeková (7.B)

Všetkým srdečne gratulujeme a víťazkám naďalej držíme palce, pretože budú našu školu reprezentovať na okresnom kole súťaže! FOTO