Dištančná forma vzdelávania, ktorá v týchto dňoch  prebieha na celom Slovensku, je nová nielen pre žiakov a rodičov, ale i samotných učiteľov. Stále hľadáme najvhodnejšie a  najefektívnejšie  spôsoby vzájomnej interakcie. Na tejto náročnej ceste, keď sa vyučujúci  prihovára svojim žiakom iba sprostredkovane cez  e-médiá, nesmieme zabúdať na žiakov, ktorí potrebujú našu pomoc vo väčšej miere. Odporúčania, ktoré rodičom i pedagógom napomôžu pracovať so žiakmi so ŠVVP, pripravila naša špeciálna pedagogička Mgr. Martina Kurejová Melocíková.

Odporúčania špeciálneho pedagóga

Naša škola ďalej ponúka rodičom žiakov so školskou integráciou, ktorí  majú záujem, spoluprácu v programe ImO. Ide o  online hru  pre deti MŠ a pre deti s poruchami učenia a správania ZŠ. Hra je zostavená tak, aby pomohla  deťom  rýchlejšie a ľahšie sa učiť. Precvičujú si v nej: tvorenie, čítanie a počúvanie s porozumením, sústredenie, pamäť a iné. Úlohou rodiča je  kliknúť na http://hra.imo.sr/sign/, zaregistrovať sa, vložiť prístupový kód a venovať sa dieťaťu 10 – 15 minút denne (podľa vlastného uváženia). Pracovať môžete  na ľubovoľnom počítači či tablete, nakoľko prístup je prenosný.

Prístupový kód a pokyny k registrácii získate u Mgr. A. Zubáňovej na mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na tel.čísle 0911 552 322.