aktivity 1Jar je krásne ročné obdobie plné farieb, rozkvitnutých stromov a lúk, ktoré však so sebou prináša aj veľmi premenlivé počasie. Napriek tomu, že pani vychovávateľky museli častokrát meniť pripravený program, o zaujímavé aktivity veru núdza nebola. Pokiaľ nebol možný pobyt v obľúbenej záhrade či parku, deti absolvovali prechádzky v okolí školy, počas ktorých spoznávali rôzne rastliny a živočíchy. Ak počasie nedovolilo pobyt vonku, mali pani vychovávateľky pre deti vždy pripravené aktivity rôzneho druhu- Let´s dance, sadenie a ochutnávanie mikro zeleniny a byliniek, hranie divadielka s maňuškami, vybíjaná a veľa ďalších.

FOTO

voda 1Voda patrí bezpochyby medzi najvzácnejšie tekutiny sveta. Nikoho preto neprekvapí, že oslavuje svoj deň po celom svete. Je to 22.marec! Aj v našom školskom klube detí sme si pripomenuli dôležitosť vody a ukázali si rôzne pokusy, ktorých hlavnou zložkou bola práve voda.

karneval 1Čujte, čujte, ľudia milí,
do masiek sa deti skryli!

Po veľkej prestávke do našej školy opäť zavítal vznešený bál - KARNEVAL. Brány telocvične sa otvorili pre všetky triedy spoločne, čo len dotvorilo túto čarovnú, rozprávkovú atmosféru. Pani vychovávateľky si pre deti pripravili bohatý program plný rôznych hier a súťaží. Masky svoju krásu predviedli v tanečných kolách, ktoré boli plné detského smiechu a radosti. Na tanečnom parkete sa predviedli princezné, hrdinovia, futbalisti, šašovia, ale aj rôzne zvieratká. Masky boli rozmanité a nápadité, a preto mala porota zložená z pani učiteliek- Ďurajkovej, Čupcovej a Blaškovej veľmi ťažkú úlohu. Nakoniec sa zhodli na víťazoch v nasledujúcich kategóriách:

TOP MASKA: Emka Papánková, 1.A
KREATIVKO MASKA: Šimon Nedbal, 4.B
PARKETOVÝ LEV: Roman Mitúch, 3.C
                                            PARKETOVÁ LEVICA: Janka Jozefiaková, 4.A

Víťazi boli ocenení skvelými cenami. Nik však nezostal smutný, pretože odmeny boli pripravené pre všetky deti. Veď vštepovať deťom vzťah k tradíciám a zároveň sa pri tom dobre zabaviť, to je úlohou nejednej školy. FOTO

zvieratká 1Slniečko sa pozerá:
„To je ale nádhera.“
Biele lúky, biely les,
všetko je tu krásne dnes.
Má to ale jeden háčik,
vtáčik nemá pod zobáčik.
Ani zrnko, ani mušku,
muziku má v malom brušku.
My mu ale pomôžeme,
semienka mu nasypeme.
Proso a či slnečničku,
zavesíme na vetvičku.
                                            Na jar, keď sa zima pominie,
                                            zaspieva nám krásne árie.  FOTO

zima 1Prišla zima, zimička, odela nám políčka,
do páperia, do vaty, prevzala si opraty.
Deťom oči rozžiarila, kopčeky im zasnežila,
k sánkovačke pripravila.
Ani deti nelenili, školičku si vyzdobili,
snehuliaky, stromčeky, zasnežené domčeky.
Nezabudli na Separka, je to pre nich sranda veľká.
Čistý odpadový materiál použili, nádherné zimné výrobky si vyrobili. FOTO

jablko 1Deň jablka sme si pripomenuli aj v našom školskom klube. Bol to deň plný zaujímavých aktivít, od maľovania a lepenia, až po modelovanie jabĺčok. Popri aktivitách si deti aj veselo zaspievali. Vôňa jabĺk sa niesla v každom jednom oddelení, pretože pani vychovávateľky deťom priniesli nielen čerstvé jabĺčka na ochutnávku, ale upiekli im aj sladké prekvapenie v podobe jablkového koláčika.

DSS 1

„ Teplá dlaň a sivé vlasy,
dobré srdce lásku hlási.
Vždy objatie a úsmev milý,
hoc ubúdajú im už sily.
Potrebujú našu lásku,
čo vyhladí každú vrásku.
Aby sme ich v úcte mali,
                                            vždy s láskou ich privítali.
                                            Dali by nám veru všetko,
                                            naša babka aj náš dedko.“

Október je mesiac úcty k starším ľuďom. Našim starkým z DSS v Hrabovom si deti z ŠKD pripravili krátky program v podobe básničiek a veselých pesničiek. Bolo veru veselo. Milým prekvapením bol koláčik a darčeky, ktoré si pre starkých pripravili deti s pani vychovávateľkami. Odmenou pre deti boli veselé oči, úsmev na tvári a potlesk vďačných babičiek a deduškov. FOTO

307998664 579343853937604 9111660883643890939 n Custom„Na známosť sa všetkým dáva,
v jeseni lístie opadáva.
Šu-šu-šumia vetvičky,
vraj naplnia košíčky.
Slniečko sa raduje,
šarkan vetrom tancuje.
Hop-cup, hop-cup tralala,
                                            jeseň dary rozdáva.“
Jesenné obdobie deti privítali v školskom klube ako sa patrí. Prichádzajúcu jeseň vnímali všetkými zmyslami. Veselí ježkovia, farebné lístie, krásne slnečnice či iné maľované jesenné plody, rozžiarili a zdobili nástenky a chodby našej školy. Napriek tomu, že slniečko bolo usmiate iba pár dní, deti si pohybové a hrové aktivity užili ako vonku, tak aj v telocvični. FOTO

Do našej školy zavítali príslušníci Policajného zboru Bytča, príslušníci Policajného zboru Žilina a psovodi zo Žiliny.

Deti si pozreli ukážky práce s policajnými psami. V skratke ich páni policajti oboznámili na čo všetko je policajný pes vycvičený a kde všade je nápomocný svojmu psovodovi. Deti sa mohli zoznámiť s prácou policajtov, poprezerať si policajnú výstroj a autá. Veľkým prekvapením bolo,  že ich páni policajti previezli na policajných motorkách.

Bol to veru zážitok, na ktorý budú všetci dlho spomínať.  FOTO