OPĽZS tridsiatimi troma žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami sa v školskom roku 2021/2022 nestretávajú len špeciálni pedagógovia na hodinách špecifických vyučovacích predmetov – s narušenou komunikačnou schopnosťou (NKS), vývinovými poruchami učenia (VPU) a poruchami aktivity a pozornosti (PaP) – individuálna logopedická intervencia (ILI), rozvíjanie špecifických funkcií (RŠF) a terapeuticko – korekčné cvičenia (TKC) ale aj "bežný" učiteľ na hodinách.

Metodický materiál, ktorý vytvorili naši pedagogickí zamestnanci, je prispôsobený potrebám žiakov so ŠVVP. Ich využitie smeruje na dosiahnutie lepších výsledkov. Je navrhnutý tak, aby rešpektoval potreby žiakov so ŠVVP a slúžil na upevňovanie, precvičovanie a opakovanie učiva.