olympiada 6 kópiaAj tento školský rok sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Jej cieľom je obohatiť, prehĺbiť a upevniť komunikačné zručnosti žiakov základných škôl v slovenskom jazyku, rozšíriť záujem žiakov o sebavzdelávanie a zvýšiť záujem o slovenský jazyk a literatúru. Olympiády sa zúčastnilo 19 šikovných a chtivých žiakov, ktorí museli zvládnuť vedomostný online test, transformáciu slohového útvaru a nakoniec aj náročné umenie rečníctva. Úlohy neboli jednoduché, a tak sa niektorí poriadne zapotili. Napriek tomu nás naši žiaci presvedčili, že sa materinského jazyka neboja a dokážu s ním tvorivo pracovať. Po sčítaní všetkých častí dospela porota k nasledujúcemu poradiu:

1. Lucia Harvancová (9.ročník)
2. Anita Prašnická (9.ročník) a Maxim Michal Dvorák (8. ročník)
3. Dominika Gašparíková (9. ročník) a Sára Setnická (9. ročník)

V okresnom kole nás bude reprezentovať Lucka Harvancová, ktorej želáme veľa úspechov v ďalšom kole olympiády! :-)