mokré vysvedčenieAj tento školský rok v termíne od 5.6. – 9.6. 2023 absolvovalo 50 žiakov druhého ročníka základný plavecký kurz na Mestskej krytej plavárni v Žiline.  Prvý deň výcviku si skúsení tréneri otestovali a začlenili žiakov do jednotlivých skupín podľa ich preukázaných schopností. Nasledujúce dni boli potom už v znamení usilovného tréningu. Rozcvičenie na suchu, plávanie, prestávka a opäť plávanie. Neplavci sa počas týždňa postupne osmelili, urobili prvé krôčiky v ponáraní, nezľakli sa splývania, dokonca nazreli aj do tajov plávania s pomocou penových pomôcok. Tí, ktorí o spôsoboch plávania čo to vedeli, sa zdokonaľovali. Postupne prechádzali plaveckými štýlmi kraul, prsia i znak. Záver každého dňa patril obľúbeným hrám ( lovenie predmetov, šmýkačka, vláčik, skoky do vody ...) ako odmena za snahu našich druhákov.