Slova z hlbinUž sa vám stalo, že vás niekto napomínal slovami: ,, Revete ako Huróni" . alebo" No,  ty si múdry ako Šalamún!" Sú to slovné spojenia,ktoré vieme použiť, poznáme ich význam.Odkiaľ však pochádzajú, ako sa usídlili v našom slovníku, že v bežnom dorozumievaní ich vnímame a používame ich  s úplnou samozrejmosťou? To,ale i ďalšie zaujímavosti sa dozvedeli naši ôsmaci na hodine literatúry.Miška Hulínová priniesla na hodinu ukážku veľmi vzácnej starej písanky s názvom Počtová čítanka, kde si neznámy žiak zapisoval informácie z oblasti vedecko -  populárnej literatúry, a tak príjemne oživila našu hodinu. A Hurónsky rev? Ten je veľmi blízky našim žiakom,pretože ho radi používajú počas prestávok.