rozvrhMilí rodičia,

slávnostné otvorenie šk. roka 2021/2022 bude pre žiakov 2. - 9. ročníka dňa 2. 9. 2021 o 8.00 hod. v kmeňových triedach.
Prosíme Vás o vyplnenie tlačiva "Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti" prostredníctvom Edupage do stredy 1. 9. 2021 do 12.00 hod..

Nástup žiakov je od 7.30 do 7.55 hod. oboma vchodmi, kde absolvujú ranný filter. Prosíme, aby do budovy vstupovali s prekrytými hornými dýchacími cestami.

Slávnostné privítanie prvákov bude 2. 9. o 8.30 hod. v školskej telocvični. Vstup do školy bude zadným vchodom od 8.15 do 8.25 hod. s prekrytými hornými dýchacími cestami.

Slávnostné otvorenie školského roka 2021/22 - MANUÁL PRE RODIČOV BUDÚCICH PRVÁKOV

Vážení rodičia, blíži sa začiatok školského roka 2021/22. Vaše deti čaká slávnostný nástup do 1. triedy. Z dôvodu plynulej organizácie tohto dňa, prinášame Vám nasledujúce organizačné pokyny:

• Slávnostné otvorenie školského roka 2021/22 pre žiakov 1. ročníka sa uskutoční 2. 9. 2021 o 8:30 hod. v telocvični školy. Vstup do ZŠ je od 8:15 hod.
  • Žiak príde do telocvične v sprievode rodiča, so sebou si zoberie aktovku, pričom žiak aj rodič budú mať horné dýchacie cesty prekryté rúškom.
  • Pred vstupom do telocvične prosíme rodičov, aby podpísali pripravené prehlásenie o bezpríznakovosti.
  • Po slávnosti otvorenia roka sa žiaci 1. A, 1. B a 1. C so svojimi triednymi učiteľkami presunú z telocvične do svojich kmeňových tried. Rodičia v tomto čase majú možnosť prevziať si samotesty (v prípade, ak prejavili záujem prostredníctvom ankety), ďalej prihlásiť svoje dieťa na stravu v školskej jedálni (potrebná hotovosť 6,19 € - vratná záloha za stravovací čip) a taktiež konzultovať s pani vychovávateľkami prihlásenie/neprihlásenie dieťaťa do ŠKD od 3. 9. 2021.
  • Po návrate detí z tried k svojim rodičom okolo 9:30 hod., budú mať rodičia možnosť konzultovať prípadné nejasnosti s triednymi učiteľkami.
  • Triedne učiteľky budú od prvých dní komunikovať s rodičmi najmä cez aplikáciu Edupage, preto prosíme rodičov, ktorí majú ťažkosti s prihlásením do tejto aplikácie, aby to dňa 2. 9. neodkladne oznámili triednej učiteľke. Všetkým rodičom ďakujeme za prihlásenie sa do aplikácie a zároveň ich prosíme, aby v stredu 1. 9. 21 do 12:00 hod. v Edupage v Žiadostiach/vyhláseniach zaslali triednej učiteľke Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti – platné od 1. 9. 2021. Toto vyhlásenie triedna učiteľka následne akceptuje, aby sa dieťa mohlo zúčastňovať vyučovania. Opätovne rodič bude zasielať uvedené vyhlásenie len v prípade, ak žiak bude v škole neprítomný 3 dni za sebou alebo viac ako 3 dni.
  • Keďže rodičia z dôvodu epidemiologickej situácie nebudú vstupovať od 3. septembra do budovy školy, žiaci s pomocou svojej triednej učiteľky si v triede vložia do aktovky tlačivá pre svojich rodičov. Rodičia tieto tlačivá doma vypíšu a najneskôr do pondelka 6. 9. 2021 pošlú po svojich deťoch naspäť triednej učiteľke.

Ďalšie pokyny – režim ŠKD, ZŠ

• Činnosť ranného školského klubu detí pre prihlásené deti je od 5:30 do 7:30 hod. Príchod do klubu je od 3. septembra najneskôr do 7:00 hod. Prosíme rodičov, aby uvedený čas príchodu celý rok dodržiavali.
  • Žiaci prichádzajúci do ŠKD, vstupujú do budovy školy hlavným vchodom (od pošty), a to v rúšku.
  • Po rannom filtri ich dozorkonajúci pedagóg odvedie p. vychovávateľke do oddelenia.
  • Príchod do školy (nie do ŠKD) je od 7:15 hod. hlavným vchodom. Vyučovanie začína o 7:45.
  • Od piatka 3. 9. do utorka 7. 9. bude vyučovanie do 10:30 hod, nakoľko bude zamerané najmä na adaptáciu detí na školské prostredie.
  • Prosíme rodičov, ktorí svoje deti neprihlásia do školského klubu, aby ich v dňoch od 3. do 7. septembra prišli prevziať o 10:30 hod., a to po zazvonení na vchodový zvonček. Len v prípade, že sa dieťa stravuje, stačí prísť o 10:45 hod. Prosíme rodičov, aby nevstupovali do budovy školy.
  • Deti, ktoré sú prihlásené do ŠKD, poobede zotrvajú v školskom klube v súlade s časom, ktorý rodičia uvedú v Zápisnom lístku do ŠKD.
  • Zamestnanec, ktorý je na poobedňajšej službe pri vchodových dverách, v spolupráci s vychovávateľkou odovzdá dieťa rodičovi. Prípadne mu dá informáciu, kde sa v areáli školy dané oddelenie nachádza.
  • Od 8. septembra bude vyučovanie v 1. ročníku podľa platného rozvrhu.

Režim školy:

1. hodina

7:45 – 8:30 h

2. hodina

8:35 – 9:20 h

3. hodina

9:35 – 10:20 h

4. hodina

10:30 – 11:15 h

5. hodina

11:20 – 12:05 h

6. hodina

12:10 – 12:55 h

Milí rodičia,

triedne učiteľky Vám budú naďalej sprostredkúvať potrebné informácie cestou Edupage. Vopred Vám ďakujeme za spoluprácu a trpezlivosť.  V tomto pandemickom období Vás prosíme, aby ste aplikáciu Edupage brali ako nevyhnutnú a najjednoduchšiu možnosť komunikácie rodiča a školy. Postupne, v spolupráci s ochotnými pedagógmi školy, spoznáte aj ďalšie potrebné funkcie tejto aplikácie.

Želáme Vám a VAŠIM–NAŠIM deťom úspešný školský rok 2021/22!