EDJ 0Jazyky sú základom úspešnej komunikácie, ktorá dnes ovplyvňuje každú stránku života. Schopnosť dohovoriť sa v cudzom jazyku nám uľahčuje život pri cestovaní do zahraničia a stretnutiach s ľuďmi z iných krajín.
Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý sa konal 26. septembra sa žiaci na 2. stupni zapojili do rôznych zaujímavých aktivít  a hlavolamov. Najprv museli identifikovať desať cudzích jazykov, potom sa museli zorientovať v slepej mape a priradiť k európskym štátom ich vlajky a hlavné mestá. Piataci a šiestaci zase písali na tabuľu ročné obdobia a priraďovali k nim mesiace. Starší žiaci ich písali aj po nemecky a rusky. Hlavičky si potrápili i pri riešení osemsmeroviek a hádaniek.
Žiaci sa veľmi aktívne zapájali do tvorivých úloh, čím si rozšírili slovnú zásobu a jazykovo-geografické vedomosti. Budúci rok si akciu určite zopakujeme. FOTO