IMG 20230601 121345 mPomaly sa blíži koniec školského roka a ten je spojený s koncoročnými výletmi. Aj žiaci 8.A a 8.B triedy spoznávali krásy a históriu Slovenska. Zavítali do Múzea SNP v Banskej Bystrici. Po ceste  mali veľké šťastie, lebo na ich trase práve prebiehali preteky veteránov, a tak žiaci  okrem krásnej slovenskej prírody videli aj množstvo pekných historických vozidiel.

V Múzeu SNP pani lektorka premietla žiakom krátky dojímavý príbeh zo života detí počas vojny, a potom rozprávala príbehy pamätníkov SNP. Chlapcov a dievčatá zaujala aj vojenská technika. Výletníci si pozreli historické námestie Banskej Bystrice. Z múzea a historického centra odchádzali plní nezabudnuteľných dojmov.