den zeme 23„Až vtedy, keď nebudú rásť žiadne stromy,
nebudú kvitnúť kvety, nebudú tečúce rieky,
až vtedy si uvedomíme, že sme sklamali svet.
Začnite chrániť prírodu skôr, než bude neskoro!“
                                                                     Molooco

21. apríl 2023 bol deň venovaný našej planéte Zem. Za všetko, čo máme, vďačíme práve jej. Ako malú odmenu za jej láskavosť sa žiaci 1. – 9. ročníka zapojili do čistenia nášho najbližšieho, ale i vzdialenejšieho okolia školy. Každá trieda mala pridelený úsek na vyčistenie. Všetci si dali na svojej práci záležať, čoho dôkazom boli plné vrecia vyzbieraného odpadu. Žiaci 8. ročníkov sa v spolupráci s lesnými pedagógmi v Petroviciach zaslúžili o výsadbu nových stromčekov. Po dobre vykonanej práci žiakov čakali enviromentálne poznávacie aktivity v školskej záhrade. Za pomoc pri ich organizovaní ďakujeme žiakom 7.A triede - Kristínke, Bianke, Sárke, obidvom Soničkám a Martinkovi. Poďakovanie patrí aj pánovi Mgr. Imrichovi Marfiakovi za obohatenie týchto aktivít svojimi pokusmi.
Ako vidia našu planétu Zem žiaci 1. – 4. ročníka, si máte možnosť pozrieť na našej výstavke žiackych prác na plote školy.
Pre pripomenutie príjemne prežitého dňa poďakovania Zemi – foto - tu