IMG 3629Neveríte, že aj matematika môže byť zábavná, zaujímavá a dynamická? Žiaci 2. stupňa našej školy sa o tom presvedčili na vlastnej koži. Posledný deň pred prázdninami nezaháľali, ale poriadne precvičili svoje mozgové bunky. Na našej škole sa totiž uskutočnil deň venovaný matematike „Počítame s Pytagorom“.   Počas prvej vyučovacej hodiny všetci žiaci počítali sériu logických úloh. Ale to bolo len na zahriatie...
Na ďalších vyučovacích hodinách sa  triedy vystriedali a súťažili v matematických a logických úlohách. V každej triede sa vybralo 8 členné družstvo - 4 dievčatá a 4 chlapci.  Potrápili si svoje mozgové závity pri skladaní puzzle, rátaní príkladov alebo otváraní zámkov so správnym kódom. Medzi balónmi hľadali dvojice čísel a na interaktívnej tabuli riešili pamäťové úlohy. Žiaci 7.-9. ročníka dopĺňali na podlahu vhodné súhlasné a striedavé uhly. Piataci a šiestaci zas využili priestorovú predstavivosť pri skladaní lega. Všetky úlohy boli časovo ohraničené. Zvyšok triedy svojim spolužiakom pomáhal počítaním úloh, za ktoré dostali bonusové body.

Výsledky boli veľmi tesné, pretože žiaci podali perfektné výkony. Víťazom sa stala 9.A, ktorá získala titul „matematická trieda“. Ôsmi členovia družstva vyhrali vecné dary, ktoré im budú určite spríjemňovať prípravu na vyučovanie. Srdečne gratulujeme! Pochvala však patrí všetkým žiakom, lebo ukázali, že majú tímového ducha, matematika ich baví a prináša im radosť. Pani učiteľky matematiky sú na ne právom hrdé. FOTO

VÝSLEDKY: 1. 9.A (142 b.), 2. 7.B (136 b.), 3. 8.B (134 b), 4.-5. 8.A, 7.A (132 b), 6. 6.B (130 b), 7. 9.B (125 b),8. 6.A (123 b), 9. 5.A (111 b), 10. 5.B (102 b),