matika ano
Žiaci  v 6.B na matematike usilovne pracujú aj počas dištančného vzdelávania. Zoznámili sa s desatinnými číslami, naučili sa ich zápis, porovnávanie, vedia ich sčítať aj odčítať, a množstvo iných vecí. Aby si uvedomili, že desatinné čísla potrebujeme denno-denne napríklad aj počas nakupovania, pripravila p. učiteľka pre nich projekt. A práve v ňom mali skĺbiť praktické zručnosti s matematikou. Ich úlohou bolo vymyslieť jednoduchý recept na večeru, napísať si suroviny, ktoré potrebujú nakúpiť. Zistiť si z letákov alebo internetu aktuálne ceny a vypočítať, koľko zaplatia za svoj nákup pre celú rodinu.  Žiaci sa úlohy zhostili s veľkým elánom a vytvorili kreatívne projekty. Niektoré z nich si môžete pozrieť tu.