344297799 794132142384547 4925956757528227526 nDňa 5.mája  žiaci 3.B a 3.C nasadli so svojimi pani učiteľkami do autobusu a vybrali sa do Krajskej knižnice do mesta Žilina. Tu bol pre deti pripravený bohatý program zameraný na prevenciu kriminality, patologických javov a užívanie psychotropných a omamných látok pod názvom TVOJA SPRÁVNA VOĽBA.  Na zaujímavej prednáške a pomocou interaktívnych videí boli deťom vysvetlené nové slová, pojmy a odovzdané cenné informácie súvisiace s prevenciou. Deti zvedavo počúvali a sledovali, čo im teta policajtka hovorila. Viedli podnetnú diskusiu a kládli množstvo zvedavých otázok. Zámerom a pointou celej  akcie bolo, aby sa deti dokázali správne rozhodnúť a aby boli zodpovedné a vedeli povedať NIE alkoholu, drogám, cigaretám. Veľmi inšpiratívna a zároveň obohacujúca bola aj výstava na veľkých banneroch, kde deti nielen videli, ale mohli si aj veľkými písmenami prečítať o negatívach omamných a psychotropných látok. Edukačné bolo krivé zrkadlo, ktoré nám ukazovalo, ako sa človek cíti po požití alkoholu. Viac sa dozviete vo fotogalérii a v spätnej väzbe od našich žiačikov.