HK2023UVODPavol Országh Hviezdoslav opäť prišiel medzi nás. Nevidel ho síce nikto, no mnohí počuli niesť sa školou verše, ktoré na jeho počesť zaznievali z úst našich žiakov počas triednych kôl. Zástupcovia jednotlivých tried si zmerali svoje sily v piatok, 27. januára 2023 na školskom kole. Súťažiacich v I. kategórii (žiaci 2. až 4. ročníkov) bolo neúrekom. S poéziou alebo prózou  sa pred publikum postavilo 26 súťažiacich, aby predviedli svoje recitačné umenie. Potlesk po prednese jednotlivých ukážok bol ich prvým ocenením, z ktorého sa všetci tešili.

Všetci si zaslúžia veľkú pochvalu, veď naučiť sa dlhý text naspamäť si vyžadovalo značné úsilie aj čas. Nesmieme opomenúť ani súboj s trémou, ktorá pri takýchto súťažiach rada šarapatí. Víťazmi však všetci byť nemôžu. Aj v tomto roku mala porota veľmi ťažkú a nevďačnú úlohu. Rozhodnúť o tom, kto sa umiestni na priečkach určených pre víťazov v jednotlivých kategóriách bol oriešok, ktorý sa, po niekoľkých minútach, predsa len podarilo rozlúsknuť a porota oznámila svoj verdikt.

I. kategória v prednese poézie:         I. kategória v prednese prózy:

1. miesto - Katarína Martinková 4.A       1. miesto - Kristína Koniarová 4.A

2. miesto - Jozef Šutara 3.B                  2. miesto - Janka Jozefiaková 4.A

3. miesto - Karolína Kašiarová 2.A        3. miesto - Radka Kiaňová 3.C

Okrem pekných diplomov si víťazi odniesli domov peňažné poukážky na zakúpenie knižiek v kníhkupectve ANNA a malé suveníry.

Tí, ktorí sa umiestnili na prvých miestach v jednotlivých kategóriách, budú našu školu reprezentovať na okresnom kole. Prajeme im pevný hlas, čistú myseľ, žiadnu trému a radosť z víťazstva.

Ďakujeme deťom, rodičom, pani učiteľkám a všetkým ostatným, ktorí sa na príprave a organizácii školského kola akokoľvek podieľali a tešíme sa na ďalší 70.ročník Hviezdoslavovho Kubína!