anglicka vlajka1V dňoch 28. novembra a 29. novembra 2022 sa na našej škole konalo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Tento rok sa jej zúčastnilo 13 žiakov rozdelených do troch kategórií – v kategórii 1A súťažili traja žiaci zo 7. ročníkov, v  kategórii 1B súťažilo 9 žiakov z 8. a 9. ročníkov, a v kategórii 1C, určenej pre žiakov, ktorí majú jedného rodiča z anglicky hovoriacej krajiny, po prvýkrát súťažil jeden žiak.
Z kategórie 1A sa na prvom mieste umiestnila Lenka Vanečková (7.A), druhé miesto získal Dávid Hajdúch (7.A) a na treťom mieste sa umiestnila Lea Harvancová (7.B).

Z kategórie 1B prvé miesto získala Vaneska Hvorečná (9.B), na druhom mieste sa umiestnili s rovnakým počtom až dve dievčatá, a to Lucia Harvancová (9.B) a Miriam Kriššáková (9.A), a na treťom mieste sa umiestnila Michaela Dobroňová (9.B). Pochvala patrí aj ostatným úspešným riešiteľom, ktorí sa umiestnili na 4. až 8. mieste: Šarlota Adamíková (9.B), Matúš Kmecík (8.B), Šimon Hajdúch (8.A), Sára Pinčíková (8.B) a Šárka Kidová (8.A).
V kategórii 1C sa stal úspešným riešiteľom Tobias Anthony Tan (5.A).
Všetkým účastníkom olympiády ďakujeme za účasť na školskom kole a úspešným riešiteľom srdečne gratulujeme. Samozrejme, víťazom troch kategórií, ktorí postupujú do okresného kola, držíme palce, aby dosiahli čo najlepšie výsledky. Foto